Dış Cephe Uygulamaları

İç Cephe Uygulamaları

Alçı ve Alçıpan  Uygulamaları

Bilgi Hattı

Boyanın Öyküsü

Boya Sözlüğü

Renk Kartelası

Renklerin Dili

 

 

Bize Ulaşın

Telefon:

0 322 351 73 61

Telefon:

0 322 359 27 96

Fax      :

0 322 359 88 28

 

 

Dış Cephe Uygulama Alanlarımız

Dış Cephe Akrilik Boya Uygulaması

 

Dış Cephe Silikonlu Boya Uygulaması

Dış Cephe Textüre Boya Uygulaması

 

Dış cephe Grenli Boya Uygulaması vs.

Dış Cephe Pvc Siding Kaplama Uygulaması (yalı baskı )

 

Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi Uygulaması (mantolama )

Dekoratif Taş Kaplama Uygulamaları

 

Dekoratif Tuğla Kaplama Uygulamaları

Her çeşit kaplama boya ve sıva uygulamaları vs.

   

Güneş yağmur rutubet hava kirliliği gibi olumsuz iklim koşullarından etkilenerek  boyanın daima kabardığı kuvvetli güneş ışınlarının maruz kaldığı yüzeylerde ise zamanla renk solmasına uğradığı görülür.Bu nedenle binanızın  Dış cephe boyasının periyodik zamanlar diliminde tekrar boyanması gerekmektedir.

 

Dış Cephede Tadilat Yüzeylerin hazırlığı

Kabarmış ve deforme olmuş boyalar uygun aparatlar yardımı ile kazınır.

Çatlaklar 1 mm fazla ise V şeklinde açılarak uygun tamir harçları ile doldurulup üzerine derz bandı çekilerek kapatılır.

Kazıma esnasında veya öncesinde yüzeyde donatı demirleri ortaya çıkmış ise, tel fırça veya zımpara yardımı ile temizlenir ve üzerine anti pas sürülerek deformasyon minimize edilir.

Dış Cephenin Boyanması

Zemin hazırlığı yapıldıktan sonra istenilen boya türüne göre astarlanır ve boyanır. Bazı boyaların *elastik dış cephe kaplaması, sentetik dış cephe kaplaması vb.* astarı kendinden olduğu için iki kat boya uygulanır.

 

Dış Cephe Boyanmasında Kullanılan Ürünler

Akrilik Dış Cephe Boyaları

Akrilik emülsiyon esaslı dış cephe boyasıdır. Her türlü yüzeye mükemmel bir yapışma sağlar. Yüksek örtücülüğe sahiptir.

Silikon Dış Cephe Boyası

Silikon esaslı grensiz, uzun ömürlü ve dayanıklı dış cephe boyasıdır. Her türlü beton, gaz beton, bürüt beton, briket, tuğla, sıva ve mineral yüzeylerde kullanılır.
Elastik boya sistemleri üzerine uygulanmamalıdır.

   

Roll-Tex Hazır Sıva

Akrilik kopolimer emülsiyon esaslı cephe kaplama malzemesidir. Hazır sıva çıplak beton veya ince sıvalı cephelerde kullanılan akrilik esaslı kullanıma hazır bir cephe kaplamasıdır. Yüzeylere çok iyi yapışır, çatlama ve dökülme yapmaz.İşçilikten kaynaklanan sıva hatalarının çirkin görüntüsünü en aza indirilmesini sağlar.

Silikonlu Roll-Tex Hazır Sıva

Silikon kopolimer emülsiyon esaslı cephe kaplama malzemesidir. Hazır sıva çıplak beton veya ince sıvalı cephelerde kullanılan akrilik esaslı kullanıma hazır bir cephe kaplamasıdır. Yüzeylere çok iyi yapışır, çatlama ve dökülme yapmaz.İşçilikten kaynaklanan sıva hatalarının çirkin görüntüsünü en aza indirilmesini sağlar.

   

Grenli Lite

Pliolite reçine esaslı grenli dekoratif textürlü dış cephe kaplamasıdır. Yüzeylere nefes aldırır. İklim şartlarından bağımsız olarak film oluşturma özelliği vardır. Elastiktir, çatlamaz. Gözenekli ve kireçli yüzeylere mükemmel yapışır. Bakım ve tekrar boyama kolaylığı sağlar. Yağmurdan 10-15 dakika önce yapılan uygulamalar dahi yağmurdan hiç etkilenmez. Yağmurdan sonra su damlacıkları bulunmayan az nemli yüzeylere uygulanabilir. Kabarma ve kalkma olmaz.

Grenli Lite

Pliolite reçine esaslı grensiz dekoratif ince textürlü dış cephe kaplamasıdır. Yüzeylere nefes aldırır. İklim şartlarından bağımsız olarak film oluşturma özelliği vardır. Elastiktir, çatlamaz. Gözenekli ve kireçli yüzeylere mükemmel yapışır. Bakım ve tekrar boyama kolaylığı sağlar. Yağmurdan 10-15 dakika önce yapılan uygulamalar dahi yağmurdan hiç etkilenmez. Yağmurdan sonra su damlacıkları bulunmayan az nemli yüzeylere uygulanabilir. Kabarma ve kalkma olmaz.

   

Lite Flat

Pliolite reçine esaslı dekoratif ince textürlü dış cephe kaplamasıdır. Yüzeylere nefes aldırır.İklim şartlarından bağımsız olarak film oluşturma özelliği vardır.Elastiktir, çatlamaz.Gözenekli ve kireçli yüzeylere mükemmel yapışır.Bakım ve tekrar boyama kolaylığı sağlar.Yağmurdan 10-15 dakika önce yapılan uygulamalar dahi yağmurdan hiç etkilenmez.Yağmurdan sonra su damlacıkları bulunmayan az nemli yüzeylere uygulanabilir.Kabarma ve kalkma olmaz.

Roll-Tex

Elastomerik reçine esaslı sıvı elastik dış cephe kaplamasıdır. Su geçirimsiz, süper elastik özelliğe sahip, yüzeydeki kılcal çatlakları örter.
Yüzeylerin nefes almasını sağar.dekoratif amaçlı her türlü yüzeyde kullanılabilir.İşçilikten kaynaklanan sıva hatalarının çirkin görüntüsünü en aza indirilmesini sağlar.

   

Yağ Esaslı

Sentetik reçine esaslı üstün özellikleri olan mat, son kat, desenli, textürlü sıvadır. Her türlü yüzeye mükemmel yapışma sağlar.Çabuk kuruması, örtücülüğü,
cepheleri koruyuculuğu ve güzelleştirmesi sararmaması ve çatlamaması üstün özellikleridir.

Greenli Yağ Esaslı

Sentetik reçine esaslı üstün özellikleri olan mat, son kat, desenli, textürlü sıvadır. Her türlü yüzeye mükemmel yapışma sağlar.Çabuk kuruması, örtücülüğü,
cepheleri koruyuculuğu ve güzelleştirmesi sararmaması ve çatlamaması üstün özellikleridir.

 

Astarlar

Silikonlu Emulsiyon Astar

Silikon kopolimer emülsiyon esaslı, iç ve dış cephelerde, özellikle düzgün olmayan yüzeyleri sağlamlaştırmak amacı ile kullanılan bir astardır. Ham sıva ve duvar üstüne uygulanmış macun, boya gibi yüzeylere çok iyi nüfuz ederek yüzeyi sağlamlaştırır.Boya sarfiyatını azaltır.

Şeffaf Astar

Akrilik kopolimer emülsiyon esaslı, şeffaf iç ve dış cephelerde kullanılan bir astardır. Yüzeye çok iyi nüfuz eder.Sağlam bir zemin hazırlayarak son kat boyayı yüze bağlar, boya sarfiyatını azaltır.

   

Silikon Dış Cephe Astar

Silikon esaslı şeffaf bir astardır. Su itici özelliği ile yağmur sularının yapı içerisine sızmasını önler.Yüksek su buharı geçirgenliğine sahip olduğundan nemin dışarı çıkmasını sağlar.

Emulsiyon

Akrilik kopolimer emülsiyon esaslı, iç ve dış cephelerde, özellikle düzgün olmayan yüzeyleri sağlamlaştırmak amacı ile kullanılan bir astardır. Ham sıva ve duvar üstüne uygulanmış macun, boya gibi yüzeylere çok iyi nüfuz ederek yüzeyi sağlamlaştırır.Boya sarfiyatını azaltır.

 

 

 

Filli Boya, Dyo ve Dewilux Kalitesi Özak Boya da

 

Yapı Kimyasallarında ülkemizin önde gelen Markaları Özak Boya da

 

Kaliteli Kilit Sistemleri

Özak Boya da

 
 

 

 

 
 

 

   
 

 

 

   

 

 
 

Tel & Fax

Özak Boya Hırdavat İnşaat Malz. İnşaat Taah. San.ve Tic. Ldt. Şti

0 322 351 73 61

Kızılay Caddesi P.T.T Karşısı No: 27/A   Seyhan ADANA